Google zyrtarisht prezanton Pixel 4a të lirë

Mobile

Google zyrtarisht prezanton Pixel 4a të lirë

Më: 4 gusht 2020 Në ora: 19:26
Pixel 4a

Pas muajsh thashetheme, Google e bën atë zyrtar dhe prezanton Pixel 4a. Pas 3a, është gjenerata e dytë e pikselave që është e lirë.

Kamera e përparme e Pixel 4a është e vendosur në një vrimë në pjesën e përparme në të majtë.

Disavantazhi është se Pixel 4a nuk ka numrin e madh të sensorëve sa modeli i shtrenjtë.

Për shembull, një sensor infra të kuq për njohjen e fytyrës mungon.

Ky telefon është dorëzuar me versionin më të fundit të Android 10.

Ekrani është OLED me një diagonale prej 5.81 inç, i cili është FullHD. Ka modelin Snapdragon 730 të intervalit Qualcomm, një Adreno 618 është përgjegjës për grafikat.

Që nga Pixel 3, çdo telefon Google ka pasur gjithashtu një çip Titan M që përmban mekanizma të shumta sigurie. Ndër të tjera, kjo siguron që sistemi operativ nuk është manipuluar.

Memoria e brendshme është 128 gigabajt, memorja kryesore ka një madhësi prej 6 gigabajt. Bateria ka një kapacitet prej 3,140 mAh.

Google tradicionalisht vendos theks të veçantë në kamerën për celularët pixel. Për Pixel 4, Google instaloi për herë të parë një lente telofoto në celular, përveç aparatit kryesor me kënd të gjerë.

Çmimi i telefonit celular në Gjermani është 349 euro ose aktualisht 340.20 euro për shkak të uljes aktuale të TVSH-së. Celulari është në dispozicion vetëm në ngjyrën e zezë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat