Samsung ka lansuar telefonat e saj të ri, Galaxy Note 20 dhe Galaxy Note 20 Ultra - Bota Sot
Samsung ka lansuar telefonat e saj të ri, Galaxy Note 20 dhe Galaxy Note 20 Ultra

Mobile

Samsung ka lansuar telefonat e saj të ri, Galaxy Note 20 dhe Galaxy Note 20 Ultra

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 10:50
Foto ilustrim

Telefoni më i shtrenjtë i gjigantit të telefonave inteligjentë merr një pamje të madhe

Galaxy Note 20 Ultra, telefoni më i shtrenjtë (jo i palosshëm i kompanisë), ka një ekran 175 cm, 3,088 x 1,440, 120Hz, transmeton lajmi.net.

Në anën e pasme është një varg kamerash të shumëfishta, të përbëra nga një lente kamerash 108MP f / 1.8, një lente telefoto 12MP f / 3.0 dhe një 12MP f.2.2 ultra-e gjerë.

Ajo gjithashtu ka një senzor të ri, një “automatik laser”, i cili shpresojmë se do të shmangë çështjet e automatikut të Samsung S20 Ultra.

Brenda, Note 20 Ultra vjen në dy lloje: 12 GB RAM me 256 GB ruajtje, të mjaftueshme për 60 mijë këngë të shkarkuara, ose një model më të lartë me 512 GB hapësirë ​​ruajtjeje.

Të dy modelet kanë një bateri 4,500 mAh dhe karikim pa tel. Procesori i tij është Exynos990, i lidhur me modemin 5123 për mbështetjen 5G, i cili lejon që Note 20 Ultra të ketë shkallën e tij të lartë të rifreskimit dhe rezolucionin e lartë të kamerës.

Procesori i tij do të mbetet i njëjtë me Note 20 Ultra, por ai ka vetëm një konfigurim: 8 GB RAM dhe 256 GB ruajtje. Ajo gjithashtu ka një bateri pak më të vogël, në 4300mAh.

Elementi ikonik i modeleve të smartfonave është S-Pen i Samsung dhe kompania e ka bërë gjeneratën e re të stilusit më të ndjeshëm dhe me një gamë më të madhe kontrollesh.

Samsung gjithashtu azhurnoi softuerin e tij DeX, i cili lejon telefonin të veprojë si laptop kur është i lidhur me ekranet, në mënyrë që të funksionojë pa tela përmes kabllit për karikimin USB-C.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat