Një ‘mesazh i mistershëm’ i shqetësoi përdoruesit e Android

Mobile

Një ‘mesazh i mistershëm’ i shqetësoi përdoruesit e Android

Më: 29 gusht 2020 Në ora: 08:42
Foto ilustrim

Një njoftim i pashpjegueshëm i titulluar “Messagess FCM” është shfaqur në telefonat Android gjatë orëve të kaluara.

Përdoruesit e panumërt kanë marrë njoftime të çuditshme në telefonat e tyre Android gjatë orëve të kaluara.

Njoftimet për shtyp që dërgohen nga aplikacione të ndryshme kanë të gjithë titujt “FCM Messages” dhe “Test Notificationsss !!!!”.

Në internet kishte spekulime se hakerat e tjerë donin të provonin të merrnin të dhëna të personave.

Përveç njoftimeve të bezdisshme, asgjë tjetër nuk duhet të kishte ndodhur deri më tani.

Prandaj, ekspertët e sigurisë supozojnë se mesazhet shtytëse janë të padëmshme dhe duhet të injorohen.

Microsoft tashmë ka konfirmuar problemet. Në shkurt, një incident i ngjashëm shqetësoi përdoruesit e Samsung.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat