Data e lëshimit të iPhone 12: Lajmet sugjerojnë se telefoni i ri nga Apple mund të zbulohet sot

Mobile

Data e lëshimit të iPhone 12: Lajmet sugjerojnë se telefoni i ri nga Apple mund të zbulohet sot

Më: 8 shtator 2020 Në ora: 12:00
Foto Ilustrim

Apple po përgatitet të lëshojë iPhone 12 në ditët në vijim, sipas një serie thashethemesh.

Raportet e reja sugjerojnë që kompania mund të shpallë ngjarjen virtuale për të treguar telefonin e ri – si dhe produkte të tjerë të azhurnuar siç janë iPad – këtë javë.

Ka qenë e paqartë se si dhe kur saktësisht Apple do të zbulojë iPhonet e rinj, me shpërthimin e coronavirusit që përjashton mundësinë e një ngjarje fizike të lëshimit.

Por kompania duket se po përgatit një ngjarje online këtë shtator, e cila mund të shpallet sot.

Thashethemet e para për një ngjarje të afërt erdhën nga rrjedhësi i Apple Jon Prosser, i cili pretendoi se Apple po përgatitej të dërgonte një njoftim për shtyp të martën në mëngjes me kohën lokale.

Prosser nuk tregoi se cili nga produktet e ardhshme të Apple do të lëshohej në njoftimin për shtyp. Por Apple thuhet se do të zbulojë një Apple Watch të ri, iPad të azhurnuar si dhe pajisje shtesë një version i tillë i AirPods.

Por kolegu tjetër i Apple, Mark Gurman – i cili ka pasur një sukses të parashikimeve të Apple në të kaluarën – sugjeroi që çdo njoftim i ardhshëm ka të ngjarë të jetë në njoftim se kur Apple do ta mbajë ngjarjen e prezantimit të iPhoneve të rinj.

“Unë nuk do të entuziazmohesha shumë për thashethemet e produkteve të reja të Apple që shfaqen këtë javë”, shkroi ai në Twitter. “Më shumë gjasa mendoj: një njoftim i ngjarjes së ardhshme (sigurisht virtuale)”.

Duket se nuk ka gjasa që Apple të mbajë një ngjarje të tillë pa paralajmërim, duke pasur parasysh se ajo tenton të maksimizojë numrin e njerëzve që shikojnë lëshimet e saj në internet të iPhoneve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat