Kur po del iPhone i ri? Ja çmimet e iPhone 12

Mobile

Kur po del iPhone i ri? Ja çmimet e iPhone 12

Më: 7 tetor 2020 Në ora: 09:09
Foto ilustrim

Si zakonisht këtë sezon, Apple po përgatitet të zbulojë listën e iPhone 12, por datat e lëshimit shtrihen në një periudhë kohore mjaft të pazakontë nga tetori deri në nëntor.

Ne jemi duke pritur me padurim, ngjarjen ku do të prezantohen modelet e iPhone 12, ngjarje e cila do të quhet “Hi, Speed” nga Apple, dhe kjo për shkak të rrjetit 5G nga këto modele.

Raportohet se çmimi fillon nga 649 dollarë deri në 1349 dollarë.

Kur mund ta shikoni transmetimin e drejtpërdrejtë të ngjarjes Apple iPhone 12 ‘Hi, Speed’

13 tetor 2020, me orën tonë lokale 19:00.

Fatmirësisht, Apple do të transmetojë ngjarjen e pritshme të zbulimit të iPhone 12 më 13 tetor dhe do të prezantohen këto modele:

5.4 “iPhone 12 mini me çmim nga 649 dollarë
6.1 “iPhone 12 me çmim nga 699 dollarë
6.1 “iPhone 12 Pro me çmim nga 999 dollarë
6.7 “iPhone 12 Pro Max me çmim nga 1099 dollarë
16 tetor 2020 para-porositë për iPhone 12 mini dhe 12 Pro
23 tetor 2020 shitjet për iPhone 12 mini dhe 12 Pro
6 nëntor 2020 para-porositë për iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro Max

Shumë analistë prisnin që edhe lëshimi dhe njoftimi i Apple iPhone 12 mund të tërhiqen ndjeshëm deri në dy muaj, por tani ne presim që lansimi të fillojë në tetor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat