iPhone 12 lë prapa çdo telefon tjetër sa i përket performancës

Mobile

iPhone 12 lë prapa çdo telefon tjetër sa i përket performancës

Më: 21 tetor 2020 Në ora: 22:43
iPhone 12

Më herët kemi dëgjuar për performancën zhgënjyese të baterisë së iPhone 12 dhe kjo si pasojë e shtimit të rrjetit 5G, duke bërë që të dy iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro të japin në të vërtetë jetëgjatësinë më të keqe të baterisë sesa iPhone 11 dhe iPhone 11 Pro.

Megjithatë nuk janë të gjitha lajme të këqija për iPhone 12, sepse disa performanca nga telefoni i ri nga Apple, shkatërrojnë absolutisht çdo telefon tjetër tjetër që ekziston sot.

Siç mund të shihet nga tabela e referimit më poshtë, e cila vjen nga Tom’s Guide, të cilët kanë testuar të dy iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro.

Siç mund të shihet më lart, iPhone 12 kryeson me një rezultat një-bërthamë prej 1,593 dhe një rezultat multi-core prej 3,859, i cili jo vetëm që mposht rezultatet e iPhone 11 Pro Max por lë telefonin më të mirë tjetër, Android Samsung Galaxy Note 20 UItra i cili ka një rezultat të vetëm 985 dhe një rezultat multi-core 3,294.

Android-i më i mirë që mund të ofrojë tani është ende qindra pikë larg iPhone 12. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat