Galaxy S20 FE, blerja më e mirë flagship midrange e Samsung në vitin 2020

Mobile

Galaxy S20 FE, blerja më e mirë flagship midrange e Samsung në vitin 2020

Më: 22 tetor 2020 Në ora: 17:00
Foto ilustrim

Galaxy S20 Fan Edition përmban shumë nga tiparet e shkëlqyera të vëllezërve dhe motrave të tij, duke përfshirë një kamerë të trefishtë solide, një procesor të fuqishëm, bateri 4,500 mAh dhe hidroizolim IP68 – të gjitha për një çmim shumë më të përballueshëm. Galaxy S20 FE është telefoni më i lirë në familjen premium S20 të Samsung, afërsisht 30% më lirë.

Dy herë më i shpejtë se ekranet e shumë smartfonëve, ekrani Super AMOLED rifreskon figurën në 120Hz super të lëmuar për ta shfaqur aksionin të qartë dhe reagimin ndaj prekjes të shpejtë. Në qoftë se jeni duke shfletuar në timeline apo nëpër galeri, ekrani lëviz shpejt me më pak ngecje.

Paneli i tij i pasëm është bërë nga plastika, por jep ndjesinë e xhamit (Samsung madje e quan atë “glassic”). Ka Gorilla Glass 5 në pjesën e përparme dhe alumin në skajet e saj. Është i guximshëm dhe i rehatshëm për tu mbajtur. Struktura mat në pjesën e pasme do të thotë se gjurmët e gishtërinjve nuk janë problem.

Ky është telefoni i krijuar posaçërisht për çdo të apasionuar. Pra, nëse ju jeni adhurues i fotografisë, lojërave apo buletineve, Samsung ka përmbledhur kombinimin ideal të risive të S20. Ky është telefoni që ju jep atë që kërkoni, për të bërë më shumë nga çfarë ju pëlqen. Me një çmim fantastik prej EUR 709, ja pse është blerja më e mirë midrange e Samsung.

Ngjyra që bëjnë xheloz dhe ylberin

Telefoni juaj nuk ju largohet kurrë nga dora, ndaj duhet të jetë një shtesë optimale për stilin tuaj. Zgjidhni nga një larmi e gjerë nuancash në modë me lustër elegante mat, nga të mëdhatë e të fortat deri tek ato më me takt dhe klasiket

Kamera e nivelit profesional me tri objektiva

Tre kamera nga mbrapa ju mundësojnë realizimin me lehtësi të atyre pozave profesionale të nivelit #nofilter. Inkuadrojeni skenën me kamerën këndgjerë, pastaj kaloni më gjerë me kamerën ultra të gjerë ose zmadhoni në zmadhim optik 3x në kamerën telefoto. Fotografitë nga S20 FE janë të ndjeshme me një ekuilibër të mirë ekspozimi midis qiellit të ndritshëm dhe planeve të errëta, të ndihmuara nga modaliteti automatik HDR.

Nëse doni t’i bëni xheloz ndjekësit tuaj në Instagram me foto pjatash të shijshme, ky telefon do të përshtatet mjaft mirë. Kamera e përparme ka një rezolucion 32-megapiksel i cili prodhon pamje të qarta që janë më se të mira për selfie në story-t e rrjeteve sociale.

Single Take ju shpie në nivel krijuesi përmbajtjesh me një prekje të shkrehësit. Shkrepni për deri në 15 sekonda dhe lërjani telefonit ta bëjë punën. Me të mbaruar, kaloni te Gallery për të zbuluar një larmi videosh, fotosh etj. Ndërsa kur keni kamerë frontale 32MP, autoportretet dhe videoblogimet tuaja kalojnë në nivel krejt tjetër. Bëhuni protagonisti i shkrepjes she përfitoni detaje të mëtejshme në fotot e videot tuaja.

Per zogjtë e natës

Me më shumë pikselë dhe Inteligjence Artificiale të përmirësuar për kamerën, kamera e pasme në Galaxy S20 FE rregullohet për të përthithur dritë edhe kur është errësirë, që fotot të dalin të detajuara dhe plot ngjyrë. Ajo shkrep gjithashtu disa kuadro njëherësh, duke i procesuar në një foto të qartë nate.

Bateri inteligjente për gjithë ditën në mënyrë që të luani për orë të tëra

Samsung ka vendosur një bateri 4500 mAh brenda S20 FE, që është 500 mAh më shumë se bateria që vendosi në një S20 të zakonshëm. Nuk është për t’u habitur që ajo ka shumë fuqi për të ofruar.

LTE me deri në 2.0 Gbps ju ofron shpejtësi të fuqishme interneti, ndërsa Wi-Fi 6 ju lidh në mënyrë të sigurt me vonesë të ulët edhe në pika të mbipopulluara. Kështu që si të jeni të lidhur me LTE, si me Wi-Fi, mund të navigoni online në kohë reale me vonesë të ulët.

Telefoni që mendon më shpejt sesa shpejt

S20 FE ju mundëson të shfrytëzoni në maksimum shpejtësitë e larta të së dhënave dhe përmbajtjen me bazë cloud me me 6GB RAM. Të gjitha këto plus NPU e optimizuar jua çojnë performancën në nivel tjetër, ndaj kalimi nga njëri aplikacion në tjetrin është i shtruar dhe transmetimet e drejtpërdrejta dalin pastër.

Me 128GB të integruara dhe mundësinë për të ruajtur deri në 1TB më shumë në një kartë microSD, kufizimi i vetëm për çfarë mund të ruani është se çfarë krijoni e shkarkoni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat