Apple nuk do ta prodhojë iPhone 13 dhe arsyeja është e çuditshme

Mobile

Apple nuk do ta prodhojë iPhone 13 dhe arsyeja është e çuditshme

Më: 3 shkurt 2021 Në ora: 20:46
iPhone 13

Apple pritej të lanconte iPhone 13 gjatë vjeshtës, por duket se gjëra kanë ndryshuar. iPhone-in i ardhshëm duket se nuk do të mbajë këtë emër.

Sipas Jon Prosser, që njihet për nxjerrjen e informatave për Applen, thotë se kompania dëshiron të bëjë atë me emrin iPhone 12s.

Nga njëra anë, kjo ka të bëjë me faktin se iPhone i ardhshëm do të marrë vetëm disa përmirësime thelbësore pas ridizajnimit të madh vitin e kaluar.

Megjithatë, sipas Prosser, arsyeja e vërtetë është se Apple, nga ‘bestytnia’ ose sepse shumë njerëz ende e lidhin numrin 13 me fat të keq, do të preferonin ta anashkalonin atë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat