Galaxy S21 vs iPhone 12: Na vjen keq, Apple, por Samsung mund të ketë fituar këtë raund

Mobile

Galaxy S21 vs iPhone 12: Na vjen keq, Apple, por Samsung mund të ketë fituar këtë raund

Më: 7 shkurt 2021 Në ora: 21:23
Foto ilustrim

Samsung ka ulur çmimet e modeleve të reja Galaxy S21, por a do t’i japë kjo përparësi në krahasim me familjen iPhone 12? Ja se si Galaxy S21 përplaset me iPhone 12.

Treshja nga Samsune e telefonave Galaxy S21, S21 Galaxy Plus dhe Galaxy S21 Ultra – janë këtu.

Ndërsa ulja e çmimit është një ndryshim i mirëpritur, industria e smartphone-ve është jashtëzakonisht e prerë dhe (si gjithmonë) mund të vini bast se S21 do të përballet me një konkurrencë të fortë nga seria iPhone 12. Pra, le të shohim se si S21 përballet me rivalin e saj prej kohësh

Me pak fjalë: S21 që kushton 800 dollarë duket të jetë një marrëveshje pak më e mirë për tiparet që merrni, të paktën në letër. Megjithëse linja iPhone 12 fillon me 829 dollarë, do të duhet të rritni 879 dollarë për versionin 128 GB, e cila është e njëjta sasi hapësire që ju merrni për nivelin fillestar S21

S21 gjithashtu ka një lente telefoto shtesë. Dhe është gjithashtu e rëndësishme të theksohet se çfarë Samsung hoqi nga familja e saj S21 për ta lejuar atë të fillojë me atë çmim më të ulët.

Një nga ndryshimet më të diskutueshme është mungesa e kufjeve dhe mbushësit brenda kutisë. Kompania koreano-jugore po i shtyn klientët e saj të ripërdorin aksesorët e vjetër në emër të mjedisit, ashtu si Apple bëri me familjen iPhone 12.

Një gjë që ju merrni në iPhone 12 që mungon në S21, megjithatë, është MagSafe.

Ky është sistemi i Apple i mundësuar në mënyrë magnetike që ju lejon të karikoni iPhone pa tel dhe të bashkëngjitni të gjitha llojet e aksesorëve në pjesën e pasme.

Modelet Pro gjithashtu kanë lidar, i cili është një sensor i thellësisë që është i dobishëm për fokusimin automatik në dritë të ulët për të bërë foto, video dhe pamje në lëvizje të ngadaltë, ndër të tjera.

Për më shumë detaje se si telefonat krahasohen kundër njëri-tjetrit, shikoni tabelën tonë të specifikimeve më poshtë.Image

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat