OnePlus9 me kamerën Hasselblad do të prezantohet më 23 mars

Mobile

OnePlus9 me kamerën Hasselblad do të prezantohet më 23 mars

Më: 8 mars 2021 Në ora: 16:56
Foto ilustrim

Ora Smart OnePlus, e cila është përfolur prej kohësh, mund të paraqitet gjithashtu në ngjarjen digjitale.

Prodhuesi kinez i telefonave të mençur do të prezantojë telefonin inteligjent më të fundit të serisë OnePlus në 23 mars. Ngjarja e nisjes për OnePlus 9 mund të ndiqet në transmetimin e drejtpërdrejtë. Në lidhje me teknologjinë e kamerës, OnePlus punon me prodhuesin e njohur të kamerës Hasselblad

Partneriteti është planifikuar fillimisht për 3 vjet. Prodhuesi suedez i aparateve fotografike është i njohur për kamerat e tij të shtrenjta të niveleve të larta, siç raporton Mashable.

Së bashku me Hasselblad, OnePlus ka punuar në kalibrimin e përmirësuar të ngjyrave për kamerën OnePlus9, e cila duhet të rezultojë në ngjyra më natyrale. Seria OnePlus9 është e pajisur me një sensor Sony IMX789 të bërë me porosi.

Përdoruesit mund të regjistrojnë video RAW 12-bit RAW dhe të përmirësuara HDR. Kamera duhet gjithashtu të mundësojë regjistrimin e videove 4K me 120 korniza në sekondë dhe 8K me 30 korniza në sekondë.

Përveç pajisjes kryesore OnePlus9 Pro, mund të prezantohen edhe telefona inteligjentë më të lirë. /

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat