Asus lanson ROG Phone 5 me ekranin e dytë në pjesën e pasme

Mobile

Asus lanson ROG Phone 5 me ekranin e dytë në pjesën e pasme

Më: 10 mars 2021 Në ora: 20:51
Foto ilustrim

Linja e re e telefonit celular gamer ka procesorin Snapdragon 888 dhe pajtueshmërinë e internetit 5G. Modelet ekzekutojnë Android 11.

Asus njoftoi nisjen globale gamer celular ROG Phone 5 në Tajvan, të mërkurën.

Produkti dallohet për ofrimin e deri në 18 GB RAM, një sasi shumë e lartë edhe nga standardet e sotme. Një pikë tjetër jashtë kurbës është një ekran i vogël në pjesën e pasme “për të treguar animacione në përputhje me statusin e telefonit”.

Të dhënat tjera përfshijnë ekran OLED 144 Hz, procesor Snapdragon 888 ( Qualcomm ) dhe lidhje 5G. Çmimi i versionit bazë, me 8 GB, është 799 euro.

Të tre telefonat inteligjentë kanë të njëjtën ekran 6.78 inç me rezolucion 2448 x 1080, kamerë të përparme 24 MP dhe një set sensor të trefishtë në pjesën e pasme, me një 64 MP kryesore, një 13 MP ultra të gjerë dhe një makro 5 MP.

Të tre versionet ndajnë të njëjtin lloj baterie, me 6,000 mAh, e cila tenton të japë një autonomi të mirë për lojërat. Kështu, ajo që ndryshon midis tyre janë opsionet e ngjyrave, kapaciteti i ruajtjes dhe sasia e kujtesës.

Sipas Verge, versionet Pro dhe Ultimate kanë një ftohës shtesë të jashtëm për ftohje të quajtur AeroActive Cooler 5.

Image

Është përgjegjës për përpjekjen për të mbajtur temperaturën e ambientit në nivele të pranueshme, madje edhe me përdorim intensiv të CPU.

Dy javë më parë Motorola njoftoi ardhjen e Lenovo Legion Phone Duel gjithashtu me performanca të mira dhe dizajn të guximshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat