Zbulohen specifikat e smartphonet Honor Play 5

Mobile

Zbulohen specifikat e smartphonet Honor Play 5

Më: 30 prill 2021 Në ora: 18:05
Foto ilustrim

Pasi GSM Arena lëshoi prezantimin e parë të smartphone-it Honor Play 5, informacioni në lidhje me specifikat gjithashtu kanë “rrjedh”.

Honor Play 5 vjen me një kamerë kryesore 64 MP dhe do të mbështesë karikimin 66W.

Tipster Digital Chat Station pretendon se telefoni inteligjent mundësohet nga një procesor Dimensity 800U, si dhe se ai mori një ekran 6.53-inç FullHD + OLED që dihet se ka një dhëmb për një aparat fotografik selfie.

Image

Sensori i gjurmës së gishtit nuk është i dukshëm në pjesën e pasme, por është e mundur që të integrohet në ekranin e përmendur OLED.

Në pjesën e pasme, pranë kamerës kryesore 64MP, do të ketë një kamerë ultra të gjerë 8 inç, një sensor me thellësi 2 thellësi dhe një kamerë makro 2 MP.

Smartphone është 7.46 mm i trashë dhe peshon 179 gram. Mundësohet nga një bateri 3,800 mAh e cila me siguri karikohet përmes portës USB-C.

Më shumë detaje në lidhje me smartphone pritet në periudhën e ardhshme. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat