Zbuloni si të hapni iPhone pa fjalëkalim - Bota Sot
Zbuloni si të hapni iPhone pa fjalëkalim

Mobile

Zbuloni si të hapni iPhone pa fjalëkalim

Më: 24 dhjetor 2017 Në ora: 07:15
Ilustrim

Doni të dini se si mund t'a zhbllokoni një iPhone pa fjalëkalim?

Videoja që mund të shikoni bashkëngjitur lajmit tregon se si mund të hapni një iPhone pa përdorur fjalëkalim apo skanim të gishtit.

Sipas kësaj video, truku u tregon njerëzve që të shkojnë tek Siri dhe të pyesin për kohën. 

Duke klikuar këtë, përdoruesi do të ketë akses në aplikacionin e orës, dhe prej atje telefoni bëhet i disponueshëm.

Por në fakt, kjo ndodh pasi personi e ka çkyçur më herët telefonin me gjurmët e gisthave, dhe gjithësesi telefoni do t'i jepte akses.

Mashtrimi pasqyron mundësitë e ligjshme nga siguria e iPhone, që përdoreshin për të pasur akses në pajisje në të shkuarën. 

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera