Sharp përgatit telefon të ri me skaje të holla - Bota Sot
Sharp përgatit telefon të ri me skaje të holla

Mobile

Sharp përgatit telefon të ri me skaje të holla

Më: 26 dhjetor 2017 Në ora: 19:48
Sharp

Telefoni i Sharpit me emrin kodues FS8015, është paraqitur në listën e trupit rregullues TENAA.

Pajisja ka karakteristika të ngjashme sikurse modeli premium Aquos S2, pasi ka sensorin për gishtërinj në anën e pasme, në vend të anës së përparme.

FS8015 ka ekran 5.99 inç FullHD, procesor me tetë bërthama Snapdragon 630 ose 660, 4GB ose 6GB RAM-a, si dhe 65GB/128GB hapësirë për ruajtje.

Sistemi me dy kamera në anën e pasme përbëhet nga 12MP + 13MP, derisa kamera për selfi ka 16MP. Sharp FS8015 ka sistem operativ Android Nougat, bateri 3100mAh dhe vjen në ngjyrë të zezë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera