Skica e Huawei P20 tregon se ky telefon do të ketë tri kamera prapa - Bota Sot
Skica e Huawei P20 tregon se ky telefon do të ketë tri kamera prapa

Mobile

Skica e Huawei P20 tregon se ky telefon do të ketë tri kamera prapa

Më: 3 janar 2018 Në ora: 16:23
Ilustrim

Pasuesi i Huawei P10 quhet P20 dhe ka tre kamera në anën e pasme. Këto duhet të lejojnë deri në pesë herë zmadhimin.

Sipas blogut Android Community, pasuesi i P10 quhet P20. Përveç kësaj, ekzistojnë tre modele të ndryshme: P20, P20 Plus dhe P20 Pro. Dallimet në mes të modeleve të ndryshme nuk janë ende të qarta për momentin, megjithatë skicat e rrjedhura japin të dhëna të para. Prandaj, me sa duket, të tre modelet do të kenë tre kamera në anën e pasme.

Tre në vend të dy kamerave

Ky detaj ishte i njohur tashmë më parë. Sipas materialeve promovuese të rrjedhura për të marrë këto foto me deri në 40 megapiksel dhe me sa duket duke kombinuar gjatësi fokale të shumta deri në pesë herë ofertën “zoom hibrid”. Ky nuk është një zmadhim i vërtetë optik, por kombinimi i gjatësisë fokale të ndryshme mund të bëjë fotografi të zmadhimit pa humbur cilësinë.

Përveç kësaj, optika e rishikuar Leica duhet të kapë dy herë më shumë dritë si paraardhësi i saj dhe të bjerë përsëri në “chip KI” të Kirin 970. Kjo duhet të njohë automatikisht subjektin e përsosur dhe shtyp automatikisht shkaktarin. Gjithashtu e pazakontë: kamera 24 megapikselë përpara.

Skica tregon tre kamera në anën e pasme të secilit prej tre modeleve, por në marrëveshje të ndryshme. Ndërsa instalohen horizontalisht në modelin P20, modelet Plus dhe Pro mbështeten në pozicionimin vertikal. Vetëm modeli Pro gjithashtu ka një sensor të gjurmëve të gishtit në pjesën e prapme dhe një dizajn pothuajse të pambrojtur. Sipas thashethemeve, modeli Pro mund të pajiset gjithashtu me një sensor thellësie, ngjashëm me Projektin Tango të Google. Por nuk ka prova, por thashethemet e pakonfirmuara deri më tani.

Telefonat e mençur të rinj Huawei pritet të paraqiten në Kongresin Botëror të Celularëve, i cili do të zhvillohet në Barcelonë në fund të shkurtit.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera