Apple së shpejti kompania e parë me vlerë 1.000 miliardë dollarë? - Bota Sot
Apple së shpejti kompania e parë me vlerë 1.000 miliardë dollarë?

Mobile

Apple së shpejti kompania e parë me vlerë 1.000 miliardë dollarë?

Më: 4 janar 2018 Në ora: 16:38
Ilustrim

Gjiganti teknologjik Apple do të jetë kompania e parë në botë që do të kapë vlerën 1.000 miliardë dollarë, sipas vlerësimeve të ekspertëve financiarë dhe investuesve.

Kjo do të jetë e mundur të ndodhë në vitin 2018, nëse aksionet e çmimeve  të Apple vazhdojnë të shënojnë rritje ashtu sikurse ishte rasti në vitin e kaluar, transmeton “Economic times”.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera