Galaxy X vjen me ekran të ndjeshëm ndaj prekjeve - Bota Sot
Galaxy X vjen me ekran të ndjeshëm ndaj prekjeve

Mobile

Galaxy X vjen me ekran të ndjeshëm ndaj prekjeve

Më: 5 janar 2018 Në ora: 13:30
Galaxy X

Dizajni i telefonave më të ri të Samsung kohët e fundit është bërë më i rrafshtë, por ky dizajn besohet se nuk duhet të jenë gjithmonë të tillë – patentat tregojnë disa mënyra të ndryshme për të zëvendësuar telefonin dhe ekranin standard që është në formë të pllakës. Njëra prej këtyre pajisjeve është Galaxy X, sigurisht, telefoni shumë i përfolur dhe kryesor i kompanisë jugkoreane i cili është rival direkt i iPhone X.

Një avantazh i materialit fleksibil të X është se lakohet kur ju shtypni poshtë atë – kjo lejon ekranin për të matur forcën e shtypjes tuaj. Kjo është e ngjashme me prekjet rezistuese.

Por çfarë nëse ne nuk kemi nevojë për telefona më? Një tjetër patentë tregon një “lavaman kuzhine” orë të re smart që përfshin në thelb çdo gjë – lexuesin me gjurmë gishtash, kamerat, sensorët e afërsisë dhe shumë specifika tjera të avancuara që sot i gjejmë nëpër telefonat kryesor të kompanive të mëdha.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera