Telefoni i palueshëm nga Samsung mund të lansohet në dhjetor - Bota Sot
Telefoni i palueshëm nga Samsung mund të lansohet në dhjetor

Mobile

Telefoni i palueshëm nga Samsung mund të lansohet në dhjetor

Më: 9 janar 2018 Në ora: 17:25
Samsung

Ne e dimë se telefoni i palueshëm i Samsung po vjen këtë vit, Samsung e ka konfirmuar këtë edhe pse nuk kanë dhënë ndonjë hollësi të veçantë kur do ta shohim këtë version të ri të telefonit të shumë-përfolur.

Disa thashetheme kanë sugjeruar që telefoni i ri i palueshëm mund të shihet në Mobile World Congress në shkurt, ndonëse sipas një raporti të kohëve të fundit, mund të duhet të presim deri në dhjetor për të parë pajisjen. Disa thashetheme kishin përmendur se Samsung mund të nxjerrë pajisjen prapa dyerve të mbyllura në CES.

Samsung me sa duket do të fillojë prodhimin e ekraneve për këtë telefon të ri të palueshëm në mars të këtij viti dhe mund të hyjë në prodhim në masë në shtator. Ekrani thuhet të matet me diagonalen prej rreth 7.3 inç dhe me sa duket mund të përfshihet në brendësi.

Ne pamë disa skica patentash për telefonin e ri inovativ të Samsung në dhjetor, Samsung paraqiti një patentë për telefonin e tyre të palueshëm Galaxy me USPTO në dhjetor. Ky është një model me të vërtetë interesant për të cilin priten më shumë detaje, edhe pse mund të duhet të presim deri në dhjetor për të parë pajisjen.

Samsung ka një numër të telefonave të tjerë të rinj që vijnë këtë vit, ne presim të shohim telefonat e rinj të mëdhenj, sidomos Samsung Galaxy S9 dhe Galaxy S9 Plus në Mobile World Congress muajin e ardhshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera