LG G7 arrin në maj, mësohen specifikat - Bota Sot
LG G7 arrin në maj, mësohen specifikat

Mobile

LG G7 arrin në maj, mësohen specifikat

Më: 14 mars 2018 Në ora: 14:25
LG G7

Mediat nga Koreja Jugore sugjerojnë se modeli më i ri LG G7 do të jetë në treg në muajin maj, derisa prezantimi zyrtar i telefonit do të mbahet gjatë prillit.

Raportet po ashtu konfirmojnë se telefoni do të ketë ekran OLED, i cili do të ketë kamerë të përparme dhe senzorë të ndryshëm.

Pajisja do të ketë procesor Snapdragon 845, versione të ndryshme RAM dhe hapësirë për ruajtje prej 6GB/64GB dhe 6GB/128GB për modelet G7 dhe G7+. Kamera e pasme mund të implementohet me dy sensorë 16 MP në shtrirje vertikale me të gjitha funksionet e inteligjencës artificiale që tashmë i ka pasur modeli i sivjetmë V30S. Bateria pritet të jetë rreth 3000mAh.

LG G7 pritet të kushtojë rreth 850 deri 950 dollarë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera