Lansohet Galaxy A6 me disa karakteristika të S9 - Bota Sot
Lansohet Galaxy A6 me disa karakteristika të S9

Mobile

Lansohet Galaxy A6 me disa karakteristika të S9

Më: 3 korrik 2018 Në ora: 08:03
Galaxy A6

Samsung sapo ka njoftuar Galaxy A6, një telefon me çmim mesatar me disa nga veçoritë dhe karakteristikat që do të gjeni në Samsung Galaxy S9, si skanimi i fytyrës, Android Oreo dhe një ekran 18.5: 9 Super AMOLED.

Natyrisht, ekrani këtu nuk është aq i mprehtë, ose aq i madh, vjen në 5.6 inç dhe 720 x 1480, por megjithatë nuk do të paguani aq shumë për një Samsung Galaxy A6.

Telefoni gjithashtu ka një skanues të gjurmëve të gishtave të pasme, një kamerë 16MP f / 1.7 e pasme që supozohet se punon mirë në dritë të ulët dhe një aparat fotografik frontal me 16MP f / 1.9, i cili ka blicin e vet LED dhe ju lejon të shtoni selfie me Stickera AR.

Sa i përket fuqisë, jeni duke marrë 3GB RAM dhe një procesor octa-core 1.6GHz, 32GB hapësirë ruajtëse plus një vend kartelash microSD për të gjitha aplikacionet dhe mediat tuaja.

Bateria është 3.000mAh, e cila nuk është masive, por është një tjetër gjë që është në përputhje me Galaxy S9.

Sigurisht, pyetja e madhe është se sa do të kushtojë. Samsung nuk e ka zbuluar atë akoma, por ka thënë se do të vijë në Britani të Madhe këtë verë në ngjyrë të zezë, ari dhe livando, dhe disa dyqane tashmë e kanë listuar për rreth 260 funte, që do ta bënte atë pak më të lirë se Samsung Galaxy A8.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera