Huawei prezantoi dy telefonë Honor - Bota Sot
Huawei prezantoi dy telefonë Honor

Mobile

Huawei prezantoi dy telefonë Honor

Më: 6 shtator 2018 Në ora: 18:02
Huawei

Huawei prezantoi ditën e Mërkure dy telefonë të rinj Honor, 8X dhe 8X Max.

Telefonët vinë me ekran 6.5-inç dhe 7.12-inç respektivisht. Edhe paraardhësi Honor 7X kishte ekran të madh por lehtësisht të menaxhueshëm prej 5.93-inç.

8X dhe 8X Max përdorin raporte ekrani të gjëra që do thotë se janë më të gjatë sesa një telefon normal.

Një tjetër tipar i dukshëm i tyre është “notch” i ndryshëm në secilin prej telefonëve. Modeli 8X ka një notch trapezoid tradicional ndërsa “notch” i 8X Max është shumë më i vogël.

Në brendësi 8X vjen me procesor Kirin 710 ndërsa 8X Max me Snapdragon 636. Gjithashtu modeli më i vogël ka kamera dhe ekran me rezolucion më të lartë.

8X ka 6GB RAM ndërsa 8X Max 4GB. Favori i Max është tek bateria prej 5,000 mAh.

Telefonët do të shiten afro 200 dollarëve. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera