Sony ndërpret prodhimin e PS Vita - Bota Sot
Sony ndërpret prodhimin e PS Vita

Mobile

Sony ndërpret prodhimin e PS Vita

Më: 21 shtator 2018 Në ora: 21:02
Ilustrim

Sony do të ndërpresë prodhimin e PlayStation Vita në Japoni pas vitit 2019 dhe nuk planifikon të lëshojë një pasardhës të kësaj konsole.

Lajmin e bëri të ditur për “Famitsu” nënkryetari i Sony-t, Hiroyuki Oda. Viti 2019 do të jetë viti i tetë i jetës së konsolës që për herë të parë doli në treg në vitin 2011.

“Aktualisht, ne nuk kemi plane në lidhje me një pajisje të re që mbahet në dorë. Në Japoni, ne do të prodhojmë PlayStation Vita deri në vitin 2019”, tha Oda.

PlayStation Vita ka shitur 16 milionë kopje në të gjithë botën, shumë më pak sesa PlayStation-i normal, që ka shitur 80 milionë kopje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera