Huawei lanson edhe Mate 20X, telefonin me ekran masiv prej 7.12 inç - Bota Sot
Huawei lanson edhe Mate 20X, telefonin me ekran masiv prej 7.12 inç

Mobile

Huawei lanson edhe Mate 20X, telefonin me ekran masiv prej 7.12 inç

Më: 17 tetor 2018 Në ora: 09:42
Mate 20X

Krahas Mate 20 dhe Mate 20 Pro, Huawei dje gjithashtu e lansoi edhe telefonin me 7.12 inç të quajtur “Mate 20X”. 20X përmban shumicën e specifikiave të Mate 20 të rregullt, por përmirëson ato në disa fusha kyçe.

Më e dukshme nga këto është, natyrisht, madhësia e ekranit, duke e bërë atë më shumë tablet sesa telefon. Është një panel OLED dhe ka një rezolucion Full HD +, me një raport të pamjes 18.7: 9.

Dimensionet më të mëdha gjithashtu nënkuptojnë se Huawei ishte në gjendje të përshtat një bateri më të madhe prej 5,000mAh në 20X, krahasuar me 4,000mAh të Mate 20. Kompania pretendon se telefoni është 30% më efikas.

Duke pasur parasysh tiparet e ngjashme me tablet, Huawei ka bërë disa ndryshime në softuer në mënyrë që përdorimi i 20X në modalitetin e peisazhit do të japë një UI më të ngjashëm me tablet.

Përveç kësaj, Mate 20X është shumë i ngjashëm me modelin më të vogël, me një procesor Kirin 980 që fuqizon gjithçka. Konfigurimi i kamerës është gjithashtu i imituar, me një kamerë kryesore 40MP të çiftuar me një lente telefoto 8MP me 2x zoom optik dhe një lente me kënd të gjerë 20MP. Versioni 6GB + 128GB i Mate 20X do të jetë i disponueshëm në Evropë për 899 $ nga 26 Tetori.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera