Shfaqet përsëri Pixel 3 Lite, krahas Pixel 3 kësaj radhe - Bota Sot
Shfaqet përsëri Pixel 3 Lite, krahas Pixel 3 kësaj radhe

Mobile

Shfaqet përsëri Pixel 3 Lite, krahas Pixel 3 kësaj radhe

Më: 25 nëntor 2018 Në ora: 08:05
Pixel 3 Lite krahas Pixel 3

Edhe pse më parë është deklaruar se do të fokusohet vetëm në prodhimin e smartfonëve të teknologjisë së fundit, gjiganti i kërkimit Google tani është duke punuar në versionin e Pixel 3 në kategorinë e mesme.

Pajisja e re, me emrin kodues ‘Sargo’, është shfaqur javën e kaluar për herë të parë dhe që atëherë kemi parë vetëm shembujt e kamerës.

Sargo (i cili do të quhet Google Pixel 3 Lite) është shfaqur përsëri, kësaj radhe në një fotografi krahas Pixel 3.

Nëse ngjashmëria mes këtyre dy smartfonëve mund t’ju hutojë, modeli Lite është në anën e majtë dhe Pixel 3 në anën e djathtë, shkruan gsmarena. Ekrani i Litet margjinalisht është më i gjatë se i Pixel 3-shit, pasi ekranin 5.56-inç (në vend të 5.5-inç) dhe raport të ekranit prej 18.5:9 e jo 18:9.

Pixel 3 Lite prite të vijë me procesor të Qualcommit, Snapdragon 670 SoC, 4 GB RAM memorie dhe 32 GB memorie të brendshme, si dhe me baterinë prej 2,915 mAh. Kapacitetin e njëjtë të baterisë e ka edhe Pixel 3.

Gjithashtu, Lite pritet të vijë me kamerën kryesore prej 12 megapikselë dhe atë të përparme prej 8 megapikselë.

Natyrisht, Pixel 3 Lite do të punojë me sistemin operativ Android 9 Pie por mund të ofrohet vetëm në disa tregje të caktuara me këtë sistem.

Sa i përket lansimit, ende nuk dihet saktësisht se kur do të lansohet por besohet se kjo mund të ndodhë shumë shpejtë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...