Mbahen ditët e kulturës shqiptare - Bota Sot
Mbahen ditët e kulturës shqiptare

Diaspora

Mbahen ditët e kulturës shqiptare

Nga: Mustafë Shabani Më: 28 nëntor 2018 Në ora: 11:22
Nën patronatin dhe në lokalet e komunës së Emmendingenit

Në vigjilje të 10 vjetorit të shoqatës,ditës së flamurit dhe ditëlindjes së Presidentit historik Dr.Rugova në bashkpunim me ministrin e mërgatës organizojnë ditët e kulturës shqiptare.

Për argëtimin tuaj përkujdeset ylli i muzikës shqiptare Malësori nën përcjelljen dhe orkestrimin e Fitim Latifit Manifestimin e madhështojnë proragmin e larmishëm te shoqatave: „Rinia“ Singen ,“Pavarësia“ Stuttgart,grupi i valleve shqipe i "Yjeve të Kosovës".

Manifestimin me pjesëmarrëje e nderon edhe „Big Band“ i Realschule Emmendingen ,“Dance Stompers“ Mundigen si dhe shumë befasi të këndshëme
Hyrja Gratis

Nën patronatin dhe në lokalet e komunës së Emmendingenit më 05.12.18 nga ora 17.30 hapet ekspozita e cila prezenton veprimtarin dhjetëvjeqare të shoqatës :Yjet e Kosovës“ e cila qëndron e hapur për një muaj.

Manifestimin e organizuar nga komuna e nderojnë me prezencën dhe angazhimin e tyre e nderojnë figurat më të rëndësishëme politiko-publike,si dhe nënë regjin e Mustafë Shabanit programi kulturor begatohet me pjesën teatrore:“Ne Yjet e Evropës“nga anëtarët e shoqatës „Yjet e Kosovës“:“,dhe pasurohet me pjesët muzikore të luajatura nga akedemikët Kushtrim Gashi dhe Albert Ibrahimaj.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...