Pixies sjellin albumin e tyre të shtatë - Bota Sot
Pixies sjellin albumin e tyre të shtatë

Muzikë

Pixies sjellin albumin e tyre të shtatë

Më: 4 qershor 2019 Në ora: 21:18
Pixies

Bendi i famshëm “Pixies” ka njoftuar se do ta publikojë albumin e shtatë i cili quhet “Beneath The Eyrie”.

Ky album i cili do ta pasojë atë të vitit 2016, “Head Carrier”, do të publikohet më 13 shtator në kuadër të produksionit të tyre të ri, Infectious/BMG.

Në të do të jenë gjithsej 12 këngë të cilat janë incizuar në dhjetor të vitit të kaluar në Dreamland Recordings që gjendet në afërsi të Ëoodstock-ut në Neë York.

Në një publikim për shtyp, ky album është përshkruar si “një tregim shtrigash, Daniel Boon, të pavendët, dhe personazhe të tjera që i shkojnë absolutisht për shtatti cuditshmërinë qenësore të bendit”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...