Këngëve tipike shqiptare i është bashkuar edhe kënga "Bekimi i Prindërve" i këngëtarit Gjergj Tunaj - Bota Sot
Këngëve tipike shqiptare i është bashkuar edhe kënga "Bekimi i Prindërve" i këngëtarit Gjergj Tunaj

Muzikë

Këngëve tipike shqiptare i është bashkuar edhe kënga "Bekimi i Prindërve" i këngëtarit Gjergj Tunaj

Nga: Lekë Mrijaj Më: 20 qershor 2019 Në ora: 13:15
Gjergj Tunaj

Fjala është për këngëtarin e mirënjohur Kosovar e klinas, z. Gjergj Tunaj, shkruan gazetari i pavarur shqiptar, Lekë Mrijaj.

Këngëtari në fjalë është mjaftë i pranuar dhe shumë pëlqyer jo vetëm në trevat shqiptare por edhe në rrjetet sociale.

Ai ditë më parë ka lansuar këngën e mrekullueshme dedikuar mergimtarëve e të rinjëve të të cilët e kanë braktisur atdheun ndaj edhe përmes këngës i thërret që të kthehën në atdhe.

Kënga titullohët "Bekimi i Prindërve" këngë e re e cila është realizuar nga nga këngëtari, Gjergj Tunaj, Teskti: Pren Lazraj, Muzika: Albos & Gjergj tunaj, Orkestrimi Hekuran Z. Prenaj, Video : Vija Production. 

Për ta njohur më shumë këngëtarin dhe përmbajtjën e këngës, klikojeni dhe shikojeni videon të të cilat klikime do të derdhën në dobi të fëmijeve të shoqatës "Cure2children" (në mbrojte të fëmijëve kundër leokimisë).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...