Mbahet koncert me rastin e Festës së Muzikës - Bota Sot
Mbahet koncert me rastin e Festës së Muzikës

Muzikë

Mbahet koncert me rastin e Festës së Muzikës

Më: 22 qershor 2019 Në ora: 06:51
Ilustrim

Ambasada e Francës në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës me rastin e Festës së Muzikës, sot organizojnë koncert.

Koncerti do të mbahet në parkun e Gërmisë, duke filluar nga ora 20:00.

Në këtë koncert do të performojë grupi i njohur nga Franca “Les Coureurs de rempart” dhe emra të njohur të muzikës shqiptare si: Elina Duni, Asgjë Sikur Dielli, Sytë, Yll Megi, Rubin Beqo, si dhe grupi i njohur nga Italia Kalascima.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...