‘Do të pres te porta lajmet që njerëzit më sjellin nga ty’ - Bota Sot
‘Do të pres te porta lajmet që njerëzit më sjellin nga ty’

Muzikë

‘Do të pres te porta lajmet që njerëzit më sjellin nga ty’

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 15:30
Alma Bektashi

Alma Bektashi është këngëtare e njohur në trevat shqiptare, e cila gjatë karrierës së saj ka arritur të fitojë mjaft çmime. Ajo lindi në Prishtinë, dhe si e re nisi të merrej me muzikë.

Ndër këngët e para të saj është “Nuk ka tjetër si ai”, që ishte pjesë e videofestivalit “Video Fest Muzikor 2003” ku fitoi çmimin “Videospoti më i mirë në konkurrencën e Postproduksionit më të mirë”.

Alma Bektashi ka marrë pjesë edhe në shumë festivale tjera, ku ka qenë fituese e disa çmimeve të para.

Me zërin e saj unik dhe tekstet e bukura, Alma, arriti të futet në mesin e artistëve më të mira shqiptare. Ajo mbetet një këngëtare shumë e dashur për publikun, me këngët e saj si “Më mungon”, “Iluzion”, “Vjen një çast”, “Zhgënjimi”,  e të tjera…

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...