Monda publikon albumin live me këngë të zgjedhura për dasma - Bota Sot
Monda publikon albumin live me këngë të zgjedhura për dasma

Muzikë

Monda publikon albumin live me këngë të zgjedhura për dasma

Më: 30 korrik 2019 Në ora: 09:32

Këngëtarja Gjakovare që jeton e vepron në Prishtinë  Edmonda Bushi-Gecaj, ka lansuar albumin me këngë të zgjedhura dasmash, të punuara në studion e Hekuran Prenaj dhe ku luan me violinë Mentor Sylejmani.

Ky projekt e pason videoklipin e saj të publikuar në Qershor2019 me titull: ,,Plagë dashurie’’, një këngë e lehtë qytetare mjaft e pëlqyer.

Monda është këngëtare që zotëron shumë shanre muzikore, por në masën më të madhe e kultivon këngën popullore dhe atë të lehtë qytetare. Ajo është mjaft aktive si në mbremje muzikore, poashtu edhe në dasma e ahengje të ndryshme.

Albumin e Mondës mund ta gjeni në vegëzen lidhëse:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...