Sonte përfundon “Etno Fest” - Bota Sot
Sonte përfundon “Etno Fest”

Muzikë

Sonte përfundon “Etno Fest”

Më: 25 gusht 2019 Në ora: 07:55
“Etno Fest”

Sonte mbahet ceremonia e shpërndarjes se çmimeve të festivalit të arteve dhe kulturës tradicionale “Etnofest”.

Ky ishte edicioni i nëntë i këtij festivali i cili ka nisur më 20 gusht. Ndërkohë, sot gjatë ditës do të mbahet një punëtori kreative dhe me instilacione dhe hapet atelie e piktorëve dhe skulptorëve në “Etnofest”.

Ky Festival kthen në vëmendje të njerëzve traditën dhe trashëgiminë materiale, por edhe shpirtërore.

Po ashtu, e veçanta e këtij edicioni ishte jetë lidhshmëria që iu është bërë riteve të vjetra, muzikës tradicionale me trendët modernë, duke i pasuruar dhe duke i bërë më të qasshme për publikun e ri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...