Dy shqiptaret nominohen në të njëjtën kategori në MTV EMA - Bota Sot
Dy shqiptaret nominohen në të njëjtën kategori në MTV EMA

Muzikë

Dy shqiptaret nominohen në të njëjtën kategori në MTV EMA

Më: 5 tetor 2017 Në ora: 15:07
Rita Ora dhe Dua Lipa

Janë bërë publike sot nominimet për çmimet muzikore MTV EMA Music Awards.

Industria MTV kësisoj do të ndajë çmimet për videot dhe këngët më të mira. Mes të nominuarve dhe emrave si Taylor Swift, Ed Sheeran e Kendrick Lamar, kësaj radhe janë dy shqiptare të nominuara në kategoritë e ndryshme.

Dua Lipa është nominuar në kategorinë Best Look dhe Best New Artist, ndërsa Rita Ora është e nominuar në Best Look. Të dyja artistet do të takohen së bashku në ceremoninë që do të mbahet me 13 nëntor në Londër,

Best Look 
Dua Lipa
Harry Styles
Rita Ora
Taylor Swift
ZAYN

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera