Dokumentar i ri për Prince - Bota Sot
Dokumentar i ri për Prince

Muzikë

Dokumentar i ri për Prince

Më: 2 dhjetor 2017 Në ora: 11:26
Prince

Një dokumentar i ri do të realizohet për legjenden e muzikës amerikane, Prince.

Ky dokumentar do të jetë një kronikë e vitit të fundit të jetës së muzikantit nga Minnesota.

Prince vdiq më 21 prill të vitit 2016, në moshën 57 vjeçare, nga një mbidozë aksidentale e opioideve.

Dokumentari po ashtu do ta përfshijë edhe performancën e tij të fshehtë në Shtëpinë e Bardhë dhe turneun e tij të fundit “Piano & A Microphone”.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera