Beyonce, zyrtarisht këngëtarja me më shumë të ardhura në fushën e muzikës! - Bota Sot
Beyonce, zyrtarisht këngëtarja me më shumë të ardhura në fushën e muzikës!

Muzikë

Beyonce, zyrtarisht këngëtarja me më shumë të ardhura në fushën e muzikës!

Më: 26 dhjetor 2017 Në ora: 17:09
Beyonce

Beyonce ka zëvendësuar Taylor Swift si këngëtarja më e paguar në historinë e muzikës. Sipas Forbes, këngëtarja ka fituar 105 milion dollarë brenda këtij viti. Kjo, falë fitimeve nga albumi ‘Lemonade’ dhe biletave të shitura nga turi Formation.

Adele renditet në vend të dytë me 69 milion dollarë. Ky vend i favorshëm i vjen britanikes në sajë të turit të 2017-tës. Taylor Swift ra në pozicionin e tretë, me vetëm 44 milion dollarë. E katërta në listë është Celine Dion, me 42 milion dollarë, ndërsa Jennifer Lopez pason me 38 milion.

Uh, çfarë viti për këngëtaret…zhytur në para!

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera