Flokët e lagura i mbetën të ngrira, sapo doli në mot të ftohtë - Bota Sot
Flokët e lagura i mbetën të ngrira, sapo doli në mot të ftohtë

Ndryshe

Flokët e lagura i mbetën të ngrira, sapo doli në mot të ftohtë

Më: 31 janar 2019 Në ora: 13:33
Pamje nga video

Taylor Scallon ka dalë prej shtëpisë së saj në Iowa të Shteteve të Bashkuara, për të parë se çfarë do t’ju ndodhë flokëve në mot ekstrem të ftohtë.

Me të hequr peshqirin, flokët iu ngrinë në çast dhe mbeten të ngritura lart, ndërsa shihej vetëm avull duke i dalë prej koke.

“Ky është i ftohti që na ka përfshirë, gjithçka kthehet në akull” ka shkruar Scallon përbri pamjeve të shpërndara.

Megjithëse ky është një rast komik, si pasojë e këtyre temperaturave në atë shtet amerikan janë ndërprerë shumë shërbime dhe u anuluan shumë fluturime aeroplanësh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat