Kjo është pula që ka jetuar pa kokë për 18 muaj - Bota Sot
Kjo është pula që ka jetuar pa kokë për 18 muaj

Ndryshe

Kjo është pula që ka jetuar pa kokë për 18 muaj

Më: 19 shkurt 2019 Në ora: 07:26
Foto ilustrim

Një fermer në Kolorado në vitet 1940 shkon në fushën e tij, duke pritur për të gjetur ushqimin e tij të ardhshëm

Ai sheh një pulë të shëndetshme, ngre sopatën e tij dhe i shkëput kokën e pulës nga trupi i saj. 

Orë më vonë, fermeri – Lloyd Olsen – e sheh pulën pa kokë që pa dashje po endet përreth. Ai shkon për të fjetur atë natë, zgjuar mëngjesin e ardhshëm për të gjetur pulën ende gjallë, duke fjetur pranë kokës së tij të zbutur.

Ky ishte një zog i qëndrueshëm. Lloyd e quajti atë “Mike” dhe që nga ajo kohë, premtoi se do të kujdeset për të.

Image

Siç mund ta prisni, Mike e mahniti banorët e fshatit Fruita, Kolorado. Lloyd luajti me fermerë të tjerë lokalë në Fruita, duke u thënë atyre se ai kishte një pulë pa kokë. Lloyd e solli Mikein në treg për të mbledhur paratë e tij të basteve nga skeptikët.

Ky ishte një zog i qëndrueshëm. Lloyd e quajti atë “Mike” dhe që nga ajo kohë, premtoi se do të kujdeset për të.

Siç mund ta prisni, Mike e mahniti banorët e fshatit Fruita, Kolorado. Lloyd luajti me fermerë të tjerë lokalë në Fruita, duke u thënë atyre se ai kishte një pulë pa kokë. Lloyd e solli Mikein në treg për të mbledhur paratë e tij të basteve nga skeptikët. 

Në memoriam të Mike, u ngrit një statujë metali e vjetër e zogut. Qyteti gjithashtu feston trashëgiminë e tij çdo vit me festivalin Mike The Chicken Headless.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...