Mijëra njerëz presin në shi për të dhuruar qeliza për 5 vjeçarin të prekur me kancer

Ndryshe

Mijëra njerëz presin në shi për të dhuruar qeliza për 5 vjeçarin të prekur me kancer

Më: 5 mars 2019 Në ora: 17:03
Mijëra njerëz presin në shi për të dhuruar qeliza për 5 vjeçarin të prekur me kancer

Mijëra njerëz kanë pritur për orë të tëra në shi për të provuar nëse ata kanë qeliza të ngjashme me ato të një djali 5 vjeçar, i cili vuan nga një formë e rrallë leuçemie.

Prindërit e Oscar Saxelby-Lee e patën të pamundur të gjenin një donator për ta ndihmuar të birin e tyre në betejën kundër sëmundjes së rëndë dhe kohës.

Oscar u diagnostikua me një formë agresive të leuçemisë limfoblastike më 28 dhjetor të vitit të kaluar.

Mjekët thonë se ai ka vetëm tre muaj kohë për të gjetur qelizat e ngjashme që mund të shpëtojnë jetën e tij.

Një mik i familjes Lin Forward thuhet se ka thënë: "Pak Oskari është në një mënyrë të dobët për momentin.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat