Pulat ‘u bashkuan për të vrarë dhelprën’ në një shkollë bujqësore në Francë - Bota Sot
Pulat ‘u bashkuan për të vrarë dhelprën’ në një shkollë bujqësore në Francë

Ndryshe

Pulat ‘u bashkuan për të vrarë dhelprën’ në një shkollë bujqësore në Francë

Më: 14 mars 2019 Në ora: 06:41
Ilustrim

Pulat në një fermë të shpezëve në Francën veriperëndimore dyshohet se kanë vrarë një dhelpër, e cila ishte përpjekur të futej në kafazin e tyre.

Sipas mediave të huaja, dhelpra mendohet të ketë hyrë në strehën e tyre në një shkollë bujqësore në muzg javën e kaluar.

Dhe kanë qenë nxënësit në shkollën Le Gros Chêne në Brittany ata që zbuluan trupin e dhelprës mëngjesin e ardhshëm kur bënë raundet e tyre për të kontrolluar pulat.

“Në një qoshe, gjetëm këtë dhelpër të ngordhur”, tha Pascal Daniel, kreu i shkollës për AFP. “Kishte një instinkt të bagëtisë dhe ata e sulmuan atë me sqepat e tyre”.

Ferma thuhet se ka një kafaz pule që është i hapur gjatë gjithë ditës, dhe pulat e kalojnë pjesën më të madhe të ditës jashtë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...