‘Telefoni për të biseduar me të vdekurit’ - Bota Sot
‘Telefoni për të biseduar me të vdekurit’

Ndryshe

‘Telefoni për të biseduar me të vdekurit’

Më: 9 qershor 2019 Në ora: 19:16
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një banor në Otsuchi, Japoni, doli me idenë për të ngritur një kabinë telefonike në kopshtin e tij për të "biseduar me të vdekurit".

Deri te kjo ide ai erdhi pasi humbi kushëririn e tij nga cunami më 2011 dhe u trishtua për të, duke e thirrur në telefon dhe ‘bisedonte me të ndjerin’, shkruan BBC.

Pas goditjes së cunamit, kur u përhapën lajmet për "telefonin për pikëllim", shumë njerëz erdhën në Otsuchi në Prefekturën e Iwate ‘për të thirrur ata që humbën’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...