Vlen 10 000 dollar! Nëse gjeni një pendë të këtij zogu, ruajeni - Bota Sot
Vlen 10 000 dollar! Nëse gjeni një pendë të këtij zogu, ruajeni

Ndryshe

Vlen 10 000 dollar! Nëse gjeni një pendë të këtij zogu, ruajeni

Më: 10 qershor 2019 Në ora: 15:16
Foto

Pendët e zogut Huia përdoreshin dikur për të dekoruar veshjet e kryetarëve të fiseve Maori.

Kjo ishte tradita, por tashmë koha ka shkuar. Zogjtë Huia tani janë zhdukur, kështu që pendët që janë mbledhur prej tyre janë shumë të rralla.

Këto janë konsideruar të jenë pendët më të vlefshme në planet. Nëse jeni një koleksionist dhe mund të zotëroni një pendë të vetme të zogut Huia, nxitoni se nuk keni për tu zhgënjyer asnjëherë. Vlera e tyre sa vjen e rritet në treg.

Shitja më e fundit e një pende të zogut Huia u zhvillua në një ankand në Zelandën e Re. Dhe mos harroni: 10.000 USD, një e vetme!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat