Të shohësh perëndimin e diellit është ilaç natyral - Bota Sot
Të shohësh perëndimin e diellit është ilaç natyral

Ndryshe

Të shohësh perëndimin e diellit është ilaç natyral

Më: 11 qershor 2019 Në ora: 09:44
Ilustrim

Të përqafuar buzë detit, apo të relaksuar në mal, apo dhe në katet më të larta të një ndërtese të qytetit, perëndimi përfaqëson një nga momentet më të pritura të verës, të lidhura me relaksin dhe vetë idenë e pushimeve.

I aftë të tregojë fuqinë e natyrës, perëndimi është një nga fenomenet natyrale më të bukur në botë, në gjendje të transmetojë gëzim dhe qetësi tek njerëzit.

Efekte që lidhen pjesërisht me kromoterapinë, pra efektet përfituese që kanë ngjyrat në mirëqënien mendore e fizike të personave.

Një temë e prekur nga The National Center for Biotechnology Information, sipas të cilit e kuqja e ndezur e perëndimit është e aftë ta bëjë kornizën unike të një mbrëmjeje romantike apo më pak të rëndë nisjen e një jave kaotike, pra, i rëndësishëm për humorin e njerëzve.

Sipas kromoterapisë, ngjyrat ndihmojnë trupin dhe mendjen të gjejnë ekuilibrin natyral dhe kanë pasoja fizike dhe mendore në gjendje që të stimulojnë trupin. E kuqja e gjallë e një perëndimi mahnitës pra, bëhet një ilaç natyral, i aftë të transmetojë emocion epozitive tek njerëzit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...