Peshon 319 kg, kjo është macja më e madhe në botë - Bota Sot
Peshon 319 kg, kjo është macja më e madhe në botë

Ndryshe

Peshon 319 kg, kjo është macja më e madhe në botë

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 19:44
Mace

Një gjysmë luan dhe gjysmë tigër është konsideruar si macja më e madhe në botë. Hibridi gjigant peshon 319 kg.

Pamjet e kafshës u publikuan në internet nga Mike Holston dhe Kody Antle, dhe u bënë virale në mediat sociale.

Hibri quhet Apollo dhe krahasohet me një tigër prehistorik me dhëmbë shumë të mprehtë.

5 vjeçari është pasardhësi hibrid i një luani mashkull dhe një tigri femër.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...