Gjeni para në rrugë? Ja çfarë kuptimi ka - Bota Sot
Gjeni para në rrugë? Ja çfarë kuptimi ka

Ndryshe

Gjeni para në rrugë? Ja çfarë kuptimi ka

Më: 13 qershor 2019 Në ora: 06:10
Ilustrim

A keni gjetur ndonjëherë një monedhë në rrugë ose në ndonjë cep të largët të shtëpisë?

Le të zbulojmë kuptimin e kësaj ngjarje të rastësishme.

Sipas shumëkujt, ky zbulim ka një vlerë që nuk është aspak thjesht materiale.

Disa besime popullore shoqërojnë me një kuptim thellësisht shpirtëror zbulimin e një monedhe përtokë.

Në kulturën kineze, paraja është një simbol i fatit të mirë, prandaj ngjarja konsiderohet një shenjë e mirë.

Me fjalë të tjera, gjetja e parave në rrugë mund të nënkuptojë që ju jeni një person veçanërisht i respektuar edhe në jetën e përtejme.

Në të vërtetë, është sikur shpirtrat të të tregojnë se vlen shumë për ta dhe dëshirojnë të të japin një sinjal mbrojtjeje.

Për ata më pak të lidhur me spiritualitetin dhe simbolizmin, ky zbulim mund të nënkuptojë thjesht arritjen e një periudhe të begatisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...