Mënyrat më të zakonshme të vdekjes gjatë transportit - Bota Sot
Mënyrat më të zakonshme të vdekjes gjatë transportit

Ndryshe

Mënyrat më të zakonshme të vdekjes gjatë transportit

Më: 15 qershor 2019 Në ora: 22:22
Foto

Teknologjia ka bërë që njeriu modern të kenë shumë mënyra për të udhëtuar. Por, fatkeqësisht, janë shtuar edhe mënyrat e vdekjes gjatë transportit.

Shumica e mjeteve të sotme kanë sisteme sigurie, të cilat i ulin shumë gjasat për t’u përballur me vdekjen.

Por me gjithë rripin e sigurimit, jastëkët e ajrit, sistemet moderne të frenimit, etj, numri i vdekjeve nga aksidentet mbetet i lartë.

Këto janë mënyrat më të zakonshme të vdekjes nga një aksident transporti.

Image

Numri më i lartë i vdekjeve gjatë transportit vjen nga automjetet, makinat

Image

Mënyra e dytë më e zakonshme, si këmbësor

Image

Mënyra e tretë më e zakonshme e vdekjeve është me motoçikletë

Image

Me biçikletë, në vend të katërt

Image

Mjetet lundruese janë në vend të tretë për mundësinë e aksidenteve vdekjeprurëse, përfshi varkat e vogla dhe anijet

Image

Mjete fluturuese renditen të dytat për më pak vdekje

Image

Transporti me të cilin ka më pak gjasa të vdisni, është hekurudha

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...