Nuk mund të shkonin në pushime, burri dërgoi gruan në “parajsë” - Bota Sot
Nuk mund të shkonin në pushime, burri dërgoi gruan në “parajsë”

Ndryshe

Nuk mund të shkonin në pushime, burri dërgoi gruan në “parajsë”

Më: 21 qershor 2019 Në ora: 00:47
Ndonëse nuk kishte eksperiencë me kopshtarinë, Chris kujdesej për kopshtin sa herë kishte kohë të lirë.

Një bashkëshort bëri të pamundurën që ta dërgonte gruan e tij në pushime. Ai i dedikoi dy vjet dhe shpenzoi 35 mijë paund që të transformonte kopshtin e shtëpisë në një “parajsë tropikale”.

Chris Lodge dhe Sharon Lodge janë shumë të zënë me punë dhe me përkujdesjen për qenin e tyre Dice, sa nuk kanë bërë pushime qe 6 vjet. Duke ditur se sa shumë duan të kalojnë kohë bashkë, Chris ka vendosur që t’i bënte pushimet në shtëpi.

Ndonëse nuk kishte eksperiencë me kopshtarinë, Chris kujdesej për kopshtin sa herë kishte kohë të lirë.

Image

“Ne i duam pushimet por kemi biznes të madh dhe punojmë shumë. Biznesi ka ecur mirë dhe ne nuk kemi gjetur kohë të bëjmë pushime për 6 vjet. Qeni ynë vuan nga disa kriza të vogla dhe ne nuk duam ta lëmë vetëm. Kështu unë vendosa t’i sjell pushimet në shtëpi. Tani ne mund të dalim në kopsht dhe të ‘fshihemi’ në një parajsë tropikale”, tha Chris.

Image

Tani, çifti dhe qeni shijojnë momente të bukura bashkë dhe nuk shqetësohen aspak për pushimet.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat