Gjendet një specie e rrallë, e quajnë mace-dhelpër - Bota Sot
Gjendet një specie e rrallë, e quajnë mace-dhelpër

Ndryshe

Gjendet një specie e rrallë, e quajnë mace-dhelpër

Më: 21 qershor 2019 Në ora: 06:19
Mace-dhelpër

Në Francë është gjetur një specie e re që është emrtuar si mace-dhelpër.

Kafsha duket si një mace shtëpiake, por është e rritur shumë.

Ekzistojnë vetëm 16 mace të tilla, të cilat gjenden në pjesët veriore të Ishullit të Mesdheut të Korsikës, në Francë.

Image

Specia në fjalë është e ngjashme me macet që mbahen në shtëpi, por janë të gjalta 90 centimetra.

Atop o ashtu kanë veshë të gjerë dhe mustaqe të shkurtra. Bishti i tyre ka dy deri në katër unaza me ngjyrë të zezë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...