Kaçavida më e madhe në botë - Bota Sot
Kaçavida më e madhe në botë

Ndryshe

Kaçavida më e madhe në botë

Më: 23 qershor 2019 Në ora: 17:53
Kaçavidë

Kaçavida më e madhe në botë është pronë e Thomas Blackthorne (Britani).

Ka një dorezë me përmasa 19.5 centimetra dhe pika më e gjerë është rreth 50 centimetra. Pjesa e çelikut është e gjerë 25 mm ndërsa e gjatë 51 centimetra, duke bërë që gjatësia e përgjithshme e kësaj kaçavide të mbërrijë 101 centimetra.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...