17 vjeçari hero, shpëton nga vdekja foshnjën që ra nga kati i dytë - Bota Sot
17 vjeçari hero, shpëton nga vdekja foshnjën që ra nga kati i dytë

Ndryshe

17 vjeçari hero, shpëton nga vdekja foshnjën që ra nga kati i dytë

Më: 27 qershor 2019 Në ora: 16:14
Foto

17 vjeçari nga Algjeria, Feuzi Zabaat tani po shihet si hero në vendin e tij, pasi shpëtoi një vajzë dyvjeçare që ra nga një lartësi, duke e pritur në dorë.

Foshnja siriane, Doha Muhammedi ra nga dritarja e hapur e katit të dytë, derisa nëna e tij po gatuante, shkruajnë mediat e huaja.

Famtmirësisht, Zabaat e pa  vajzën teksa ishte e varur në dritare, dhe u afrua për ta pritur në dorë.

Vajza shpëtoi pa asnjë lëndim në trup, derisa kalimtarët e përgëzuan të riun për gjestin që bëri. Ngjarja ndodhi në Staboll të Turqisë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...