Ja ç’bëhet për një femër - Bota Sot
Ja ç’bëhet për një femër

Ndryshe

Ja ç’bëhet për një femër

Më: 27 qershor 2019 Në ora: 17:45
Dy luanë nisin përleshjen për një luaneshë në Kenia.

Ky është momenti dramatik kur dy luanë nisin përleshjen për një luaneshë në Kenia.

Lufta e shkurtër, por intensive, ndodhi në Parkun Kombëtar Masai Mara dhe u dokumentua nga fotografi amator Steven Underwood.

60-vjeçari tha: “Njëri prej luanëve ishte i shoqëruar kur tjetri i erdhi me ecje kërcënuese dhe sulmoi i pari. Ishte një eksperiencë e paharrueshme”.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...