La punën për t’u kujdesur për fëmijët, gruaja tregon se si po fiton mbi 500 euro në muaj nga shtëpia - Bota Sot
La punën për t’u kujdesur për fëmijët, gruaja tregon se si po fiton mbi 500 euro në muaj nga shtëpia

Ndryshe

La punën për t’u kujdesur për fëmijët, gruaja tregon se si po fiton mbi 500 euro në muaj nga shtëpia

Më: 28 qershor 2019 Në ora: 06:21
Savvy Natalie Reynolds

Një nënë që ka lënë punën për t’u kujdesur për dy fëmijët e saj me kohë të plotë ka zbuluar se si ka arritur të fitojë 500 funte (rreth 560 euro) në muaj nga shtëpia.

Ideja e Savvy Natalie Reynolds, nga Hertfordshire në Britaninë e Madhe, për të fituar para arriti tek ajo gjatë një “pastrimi të shtëpisë”, kur ajo tha se zbuloi se ajo mund të bënte një pasuri duke shitur “rrëmujën e padëshiruar” të fëmijëve të saj në internet.

“Duke shitur më parë disa artikuj në eBay, unë vendosa të ‘pastrojë’ në shtëpinë time në kohën e lirë për të bërë disa para shtesë”.

Image

Dhe në vetëm një muaj, ajo nuk mund ta besonte fatin e saj.

Siç bëhet e ditur, 36-vjeçarja kishte arritur të fitonte 500 euro nga shitjet në eBay, duke vendosur në shitje lodrat dhe sendet shtëpiake që “nuk kishin vlerë”.

Megjithatë, Natalie pranon se si shumë prindër, ajo ka ndonjë ndjeshmëri për lodrat e fëmijëve të saj – dhe se do të shesë të gjitha sendet që kanë humbur kuptimit e të qenit të reja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...